Üye Girişi    
  Yeni Üyelik
Hata
  • Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".

Adıyaman Belediyesi için 18 aday adayı başvuru yaptı

Kullanıcı Değerlemesi:  / 2
Kötüİyi 

Adıyaman Belediye Başkanlığı adaylığı için 18 aday adayı AK Parti’ye müracaat bulundu. Kamuoyu yoklamaları, temayül, milletvekillerinin görüşleri, teşkilatın değerlendirmesi ve nihayetinde genel merkezin belirlemesiyle bir aday, 2014 yerel seçimlerinde aday edilecek. Ancak, teşkilat mensupları bu sayıya dâhil değil. Onların istifa süresi 1 Aralık’a kadar uzatıldı.

 

AK Parti İl Başkanı Halil İbrahim Fırat, partilerinin belirledikleri müracaat sürelerinin sona erdiğini ve müracaat eden aday adayları sayısının 18 olduğunu söyledi.

2004 seçimlerinde Adıyaman Belediye Başkanlığı aday adayı sayısının 20 olduğunu kaydeden Halil İbrahim Fırat, bu sayının 2009’da 13 olduğunu belirtti.

Partinin herhangi bir kademesinde yönetici olan kişilerin istifa ederek aday adaylığı başvurusu süresinin 1 Aralık olduğuna dikkat çeken Halil İbrahim Fırat, kamuoyunda ön plana çıkan parti yöneticilerinin de genel merkezin öngörü doğrultusunda belirlenen süre içerisinde aday adaylığı başvurusu yapabileceğini aktardı. Belediye ve il genel meclis üyeliği için müracaat sürelerinin uzatıldığını sözlerine ekleyen Fırat, şuana kadar 180 civarında belediye meclisi için, 25 civarında ise il genel meclis üyeliği için müracaatların olduğunu ifade etti.

Adıyaman Belediye Başkanlığı aday adaylığı için AK Parti’ye mevcut başkan Necip Büyükaslan, eski Sağlık Müdürü Mehmet Emin Taş, eski milletvekili Şevket Gürsoy, eski milletvekili Fehmi Hüsrev Kutlu, eski belediye başkanlarından Abdulkadir Kırmızı, Müsiad eski başkanı Mehmet Dağtekin, eğitimci Nevzat Bozan, muhasebeci Mahmut Nedim Özdoğan, Av.Demirhan Seçilmiş, Mehmet İkbal Öztürk, Sait Adıyaman, Eğitimci Arif Kingir, SMMO eski başkanı Seyfettin Bilen, Abdurrahman Ünlü, Mehmet Akgün, Mehmet Gürses, Zeynal Abidin Kaplan ve Harita Mühendisi İbrahim Özcan müracaatta bulundu.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile